HISTORIE KRYOTERAPIE
Kryoterapie neboli chladová terapie je využívána již od pradávna. Přikládání ledu na rány využívali již staří Egypťané či Římští vojáci na válečných taženích. Používal ji také zakladatel medicíny Hippocrates. Před více než sto lety německý vědec pastor P. Kneip skočil do ledového Dunaje, aby se vyléčil ze zánětu plic a dokázal tak, že i nejtěžší onemocnění lze překonat díky stimulaci účinku spontánního vyléčení.
V 70. letech minulého století vypracoval japonský vědec prof. Toshiro Yamauchi [Jamauči] novou metodu léčení s použitím nízkých teplot (do -180°C ). Výsledky práce japonského vědce mluví sami za sebe. Za pouhých 10 let prošlo jeho klinikou cca dva tisíce pacientů s nejzanedbanějšími podobami revmatických onemocnění. Asi 80% pacientů se téměř úplně zbavilo bolestí a vrátilo se do plnohodnotného života. V roce 1979 referoval prof. Yamauchi o své metodě na revmatologickém kongresu ve Wiesbadenu.
Praktičtí Němci rychle pochopili logiku a klinický smysl této myšlenky, a již v roce 1984 začal fungovat na klinice profesora R. Frickeho kryoterapeutický modul. Prof. Reinhard Fricke zkoumal a prokázal léčebný vliv extrémního chladu na zánětlivá a kožní onemocnění a významně tak přispěl k rozvoji kryoterapie v Evropě. Rovněž tak prof. Z. Zagrobelny polský odborník, který postavil v roce 1989 druhou kryokomoru v Evropě a třetí na světě. Dnes již více jak 30-ti leté zkušenosti z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska i Česka jednoznačně prokázaly pozitivní léčebný efekt kryoterapie na lidský organismus.
Další podrobnosti a návaznosti si můžete přečíst třeba na wikipedii v českém znění.
TECHNOLOGIE
Pro váš zážitek, pro vaše pohodlí a bezpečnost využíváme špičkovou technologii od firmy KrioSystem Life Sp.zo.o. , stejnou technologii, kterou používají profesionální fotbalisté slavného AC MILÁN, nebo anglických klubů Leicester City, Sunderland A.F.C. a Fulham F.C. a ve Francii fotbalisté AS Saint-Etienne.
Se stejnou kryokomorou se také můžete setkat v sídle ,,Welsch Rugby Union,, či ,,The Sale Sharks,, profesionálních Anglických ragbyových klubech. Stejné zařízení používá také většina stájí slavné ,,Formule 1,, pro přípravu svých pilotů na Velké ceny F1.
